درباره ما

معرفی کارخانه

سال ۱۴۰۱ پنجاهمین سالگرد تأسیس شرکت تولیدی آرد خوشه‌ی فارس بود. شرکت تولیدی آرد خوشه‌ی فارس در سال ۱۳۵۱ تاسیس شد و در سال ۱۳۵۴ با ظرفیت اولیه ۲۵ هزار تن گندم در سال در زمینی به مساحت ۳۳ هزار متر مربع رسماً آغاز به کار کرد.

تجهیزات شرکت خوشه فارس

شرکت خوشه‌ی فارس برای افزایش توان و ظرفیت تولید خود، سه مرحله توسعه را از سر گذرانده است که آخرین آنها به سال ۱۳۹۴ برمی‌گردد. در طی این سه مرحله، ماشین‌آلات نوینی در کارخانه نصب شد و واحدهای جدیدی تأسیس شد که ظرفیت تولید شرکت را به ۲۴۵ هزار تن در سال رساند. شرکت خوشه‌ی فارس در کنار تولید این میزان از آرد می‌تواند تا سقف ۱۲۰ هزار تن گندم را در انبارهای تمام‌مکانیزه‌ی خود ذخیره کند.

پنجاه سال رضایت مشتریان از محصولات مختلف، خلاصه‌ی کارنامه‌ی شرکت آرد خوشه‌ی فارس است...

شرکت خوشه‌ی فارس اکنون جزو پیشروان صنعت آرد در ایران است که با موفقیت توانسته است محصولات خود را به بازارهای جهانی نیز صادر کند. این شرکت با بیش از ۵۰ سال سابقه در رهبری بازار داخلی، محصولات خود را در اوزان مختلف بونکر، ۴۰ و ۲۵ و ۵ کیلویی و پاکت‌های ۹۰۰ و ۵۰۰ گرمی برای پخت در منزل به دست مشتریان خود در ۲۴ استان کشور می‌رساند.

منشور شرکت آرد خوشه فارس

شرکت آرد خوشه فارس یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید و بسته بندی انواع آرد گندم در کشور است و افتخار دارد با بهره‌گیری مؤثر از منابع و توجه به نیازهای فعلی و آتی ذی‌نفعان سازمان و ضمن رعایت کلیه قوانین، مقررات و الزامات قانونی سازمانی، چارچوب مناسبی را به منظور پاسخگویی به نیازهای متعدد مشتریان و تحقق دیدگاه‌های مدیریت ارشد سازمان در حوزه های ذیل فراهم آورد:

 1. بهبود و به‌روزرسانی مداوم و مستمر فرآیندهای شرکت و محصولات تولیدی
 2. گسترش مشتری‌مداری در تمام سطوح سازمان و اقدام در جهت بالا بردن میزان رضایتمندی مشتریان و مصرف‌کنندگان با ارائه محصول سالم و دارای کیفیت مطلوب، توزیع و تحویل به موقع
 3. افزایش توان شناسایی، کنترل و مهار نمودن خطرات مؤثر بر ایمنی محصولات و سلامت مصرف‌کنندگان و تولید و عرضه محصولات سالم
 4. ایجاد روحیه مشارکت کارکنان و ارتقای سطح آگاهی و صلاحیت آنان در راستای اعتلای فرهنگ بهبود مستمر
 5. افزایش تنوع محصولات به منظور پاسخگویی به نیازهای روزافزون مشتریان و افزایش سبد عرضه محصولات به آنان
 6. مدیریت و کنترل هزینه‌ها در سطح سازمانی
 7. ایجاد ارتباط مؤثر درون- و برون‌سازمانی
 8. ارتقای سطح بهداشت فردی، محیطی و مواد غذایی
 9. حفظ و ایجاد روندی پویا در افزایش سهم شرکت در بازارهای هدف

باشگاه مشتریان

شرکت خوشه‌ی فارس و نیروهای متخصص آن اعتبار خود را از رضایت مشتریان وسیع خود می‌گیرند و به این امر می‌بالند که تعداد مشتریان این شرکت به  ۳۵۰۰ واحد افزایش یافته است. از جمله‌ی مشتریان شرکت خوشه‌ی فارس می‌توان به سازمان جهانی غذا و شرکت نستله ایران اشاره کرد که در کنار دیگر بزرگان صنعت غذا در ایران محصول مورد نیاز خود را از شرکت خوشه‌ی فارس تأمین می‌کنند. شرکت تولیدی آرد خوشه فارس با ایجاد باشگاه مشتریان پل ارتباطی خود را بر مبنای اعتماد آنها در پنج دهه فعالیت حفظ و تقویت نموده و با به‌روزرسانی اطلاعات کامل مشتریان خود، از جمله نوع محصول مصرفی، طریقه پخت و نحوه ارائه محصول نهایی، امکان عرضه راه‌حل‌های منطبق با نیازهای مشتریان بالفعل و بالقوه را هموار نموده و با داشتن ابزارهای مدیریتی کارآمد در ارائه خدمات خود کیفیت، سرعت، صحت و انعطاف پذیری را در خدمت مشتریان خرد و کلان این شرکت قرار داده است.

ایجاد پایگاه اطلاعات مشتریان همچنین کمک قابل توجهی در شناخت نیاز مشتریان در تنوع محصولات و ارائه راه‌حل‌های جامع و مستمر و ایجاد نگاه سیستمی به مشکلات موجود داشته است.

واحد پیشنهادات و انتقادات

برای تحقق آرمان مشتری‌مداری، شرکت آرد خوشه فارس با ایجاد واحد انتقادات و پیشنهادات جهت نهادینه شدن رضایتمندی مشتریان، بهبود عملکرد شرکت و خدمات‌رسانی بهتر مجموعه، همواره پذیرای شنیدن نظرات مشتریان بوده است.

اتاق پخت

شرکت آرد خوشه فارس با ایجاد بینشی نوین در صنعت آردسازی و برپایی اتاق پخت مجهز به دستگاه‌های مدرن برای تولید انواع مختلف نان و شیرینی، نه تنها با ایجاد فضای عطرآگین نان تازه در کارخانه حس قداست و برکت را در ذهن پرسنل خود پررنگ‌تر می‌کند، بلکه با اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای و اصول صحیح عمل‌آوری خمیر برای صنوف مرتبط با صنعت آرد و به ویژه بنگاههای کوچک و متوسط نان و شیرینی تعهد و تخصص را سرلوحه فعالیتی متناسب با نیاز مشتریان و تغییر ذائقه و سلیقه آنها نموده است.

واحد کنترل کیفیت

توان تولید آردهای متنوع و تخصصی در شرکت تولیدی آرد خوشه فارس مرهون تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و پیشرفته واحد کنترل کیفی و حضور پرسنل کارآمد این واحد بوده است.

با تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفی در سال ۱۳۶۱ و ارتقاء آن درسال ۱۳۹۷ این شرکت نه تنها به عنوان یکی از اولین شرکت های موفق به دریافت نشان تشویقی استاندارد ملی کشور در سال ۱۳۶۹ شده است، بلکه به عنوان آزمایشگاه مرجع جهت آنالیز کامل آرد و گندم پرچم دار جلب رضایت مصرف کنندگان درکیفیت و تنوع محصولات بوده است. با انجام آزمونهای فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و رئولوژیکی لازم و مطابق با استاندارد ملی و بین المللی برروی محصولات تولیدی، این واحد اقدام به ارائه گواهی محصولات خود جهت مطلع نمودن مشتریان از کیفیت آرد مورد نظر و کیفیت محصول نهایی، پیش از استفاده می نماید.

میکسولوژی آرد

شرکت تولیدی آرد خوشه فارس مجهز به سیلوها با امکانات batching و blending و mixing بوده و این سیستم قابلیت یکسان‌‌سازی کیفیت آرد را با توجه به تنوع کیفیت گندم دارا می‌باشد. سیستم mixing مجهز به دستگاه هموژنایزر بوده بعد از آنکه درصد اختلاط محصول مورد نظر مشخص شد وارد این دستگاه می‌شود تا محصولی یکنواخت تولید شود. همچنین ضمن اختلاط آردهای مختلف امکان اضافه نمودن افزودنی‌های مجاز نیز در این مرحله وجود دارد.

کارگاه شیارزنی

کارگاه شیارزنی و سند بلاست شرکت تولیدی آرد خوشه فارس، با بهره گیری از متخصصان باتجربه و فنی خود اقدام به خدمات‌رسانی به کلیه کارخانجات آرد در داخل و خارج از استان نموده است. خط فلوتینگ (شیارزنی) و سندبلاست جهت غلطک‌های صاف در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین واحد تحت نظر شرکت بولر سوئیس در آرد خوشه فارس راه اندازی گردید. کارگاه شیار زنی جهت آسیاب های غلطکی که برای خرد کردن گندم و نرم کردن آرد با غلطک های شیاردار و نیز با غلطک‌‌های صاف و سنگ‌خورده استفاده می‌شود را بر عهده دارد. 

خدمات قابل ارائه:

 • شیارزنی انواع غلطک‌های آردسازی با قطرها و طول‌های مختلف
 • سنگ‌‌زنی سند بلاست غلطک
 • خدمات شفت (بازسازی شفت غلطک های قدیم به طرح روز و تعویض شفت غلطک)

تقدیرنامه‌ها

 • کارآفرین نمونه سال 1386
 • صادر کننده نمونه سال 1387
 • واحد صنعتی نمونه سال 1387
 • واحد صنعتی برتر معاونت غذا و دارو سال 1387
 • صادر کننده نمونه سال 1388
 • کارخانه برتر آرد سازی کشوری سال 1388
 • واحد نمونه اداره نظارت بر مواد غذایی سال 1389
 • واحد نمونه آردسازی سال 1389
 • واحد نمونه سازمان صنایع و معادن سال 1390
 • واحد نمونه استاندارد سال 1390
 • صادرکننده برتر سال 1390
 • واحد برگزیده همایش اهمیت مدیریت بر ایمنی و سلامت غذا سال 1391
 • واحد برگزیده سومین جشنواره ملی تجلیل از کارآفرینان و تکریم از واحدهای اشتغالزای کشور سال 1391
 • واحد برتر صنایع غذایی سال 1391
 • کارخانه برتر آردسازی 1392- کانون انجمن های صنفی صنایع آرد ایران
 • واحد نمونه صنعتی سال 1393- سازمان صنعت، معدن و تجارت
 • واحد نمونه صنعتی سال 1394- سازمان صنعت، معدن و تجارت
 • واحد نمونه صنعتی سال 1395- سازمان صنعت، معدن و تجارت
 • واحد برتر همایش تقدیر از یکصد برند برتر ملی ایران سال 1396
 • اولین صادرکننده گندم پس از تحریم ها سال 1396
 • واحد نمونه صنعتی سال 1398 ـ سازمان صنعت، معدن و تجارت 
 • واحد نمونه استاندارد سال 1398

گواهینامه های بین المللی

 •  ISO 22000:2005 سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی
 • ISO 9001:2015 سیستم مدیریت کیفیت

مدیریت ارشد سازمان با تعهد و اعتقاد راسخ به ایجاد محیط کار مناسب، رعایت الزامات قانونی و همچنین بهره‌گیری از فناوری روز و آموزش‌های مستمر بر بهبود فرآیندها و در ارتباطات داخلی و خارجی تاکید می‌ورزد. علاوه بر این در رعایت اصول ایمنی و کیفی محصولات تلاش نموده و بدین منظور الگوی مناسبی را بر مبنای استاندارد 22000:2005 ISO که در بر گیرنده الزامات و اطمینان از کارایی استانداردهای 9001:2008 ISO نیز می‌باشد، شناسایی و طرح‌ریزی نموده است و جهت ارزیابی و اثربخشی سالیانه بازنگری و روزآوری می گردد.

در این راستا کلیه کارکنان، خود را ملزم به رعایت الزامات استانداردهای مذکور دانسته و جهت ارتقای سطح رضایت ذینفعان و مهار نمودن خطرات موثر بر سلامت مصرف‌کنندگان و تولید محصول سالم، بهداشتی و با کیفیت مطلوب (مطابق نیاز مشتری) تلاش می‌نمایند. به این منظور نماینده مدیریت در سیستم کیفیت و ایمنی مواد غذایی با برخورداری از اختیارات کافی مسئول حصول اطمینان از عملکرد صحیح سیستم می‌باشد.

شبکه‌های اجتماعی